PROFESJONALNA POMOC MEDYCZNA

Rozpoczęcie leczenia alkoholizmu to dla osób uzależnionych, ważny etap. Alkohol jako substancja bardzo mocno uzależnia i nie jest jednak łatwo z niego zrezygnować nawet najbardziej zmotywowanym osobom. Często alkoholicy odczuwają silny głód alkoholowy, który utrudnia zerwanie z nałogiem. W tym wpisie chcielibyśmy przedstawić kilka rad, które mogą pomóc być bardziej konsekwentnym w swoim postanowieniu o porzuceniu uzależnienia.

– ogranicz spotkania z osobami, z którymi wcześniej zwykłeś pić a które nie poddały się również leczeniu
– pozbądź się z domu wszystkich napojów alkoholowych i żywności, która go zawiera (np. czekoladki)- czytaj etykiety leków i produktów żywnościowych i wybieraj takie gdzie nie ma alkoholu w składzie
– unikaj miejsc, w których spożywa się alkohol
– podejmij jakąś aktywność fizyczną, która pomoże uwolnić myśli i poprawi Twoją kondycję
– odnajdź swoje hobby, bo dzięki niemu skutecznie odwrócisz uwagę od potrzeby sięgania po alkohol

Dzięki tym z pozoru nic nie znaczącym i nie wielkim zmianom, umocnisz się w swoim postanowieniu i łatwiej wejdziesz na drogę prowadzącą do abstynencji. Nawet największe filozofie zakładają działanie małymi kroczkami ku doskonaleniu siebie.

Sprawdź alkoholowe-wszywki.pl – esperal dla pacjentów Lublina i okolic.

Comments are closed.

Kontakt
Profesjonalna klinika leczenia alkoholizmu:
Praktyka 24 Katowice

tel.: +48 880 808 880

adres.: ul. Chrobrego 29 40-881 Katowice

e-mail: Praktyka 24 Katowice
Disulfiram
To organiczny związek chemiczny, który dzięki swoim właściwościom jest szeroko stosowany w terapiach leczenia alkoholizmu.

W warunkach naturalnych występuję pod postacią bezbarwnych kryształów a jego zapis sumaryczny wygląda następująco C10H20N2S4

Disulfiram zawarty w esperalu wpływa na metabolizm w organizmie alkoholu etylowego.